محمدی رئیس دانشگاه مرکز علمی و کاربردی شباهنگ شهریار در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت؛ دانشجویان پژوهشگر،پیشر و فعال در الویت استخدام شرکت تعاونی شباهنگ خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تعاونی روستایی شباهنگ شهریار روز شنبه 27 خرداد 1402 نشست خبری رئیس و معاونین دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز شباهنگ با اصحاب رسانه غرب استان تهران برگزار گردید.

در آغاز این نشست محمدی ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی شباهنگ در سال 1399 با پذیرش 60 دانشجو در رشته کشاورزی آغاز به کارنمود، رسالت نخست و اصلی این دانشگاه توجه به مهارت آموزی دانشجویان در کنار دانش اندوزی ست، بر مبنای این رویکرد تحولی و بر اساس فعالیت های فعلی و برنامه های آتی این مرکز تلاش بر این است که با  تربیت و توانمند سازی دانش آموخته گان اشتغال آنان در ابتدا و حین تحصیل، و پس از اتمام تحصیل با تمرکز بر آموزش در محیط کار واقعی با توجه به ظرفیتهای موجود این مجموعه تضمین گردد.

وی افزود ما می توانیم با تقویت بخش تعاون در جامعه مشروط برحمایت دولت از کارآفرینان و پایبندی به وظایف ذاتی همکاران مشکل اشتغال را مرتفع سازیم.

رییس مرکز علمی کاربردی شباهنگ در پایان خاطر نشان کرد؛ با توجه به خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی کشور، ماموریت ما پس از عضویت در سازمان مردم نهاد کشاورزی شهرستان شهریار، تحقیق و پژوهش و آگاهی رساندن در تغییر نحوه آبیاری غرقابی زمین های کشاورزی شهرستان و استفاده از منابع طبیعی وسیع به منظور پرورش و تولید گیاهان دارویی که نیاز کمتری به آب دارند می باشد و در همین راستا پس از مذاکرات صورت گرفته با دولت از سازمان منابع طبیعی درخواست 400 هکتار زمین نموده تا بتوانیم با تاسیس تعاونی تولید گیاهان دارویی گامی موثر در مبحث اشتغال زایی داشته باشیم.