به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تعاونی روستایی شباهنگ شهریار :

روز دوشنبه 29 خرداد1402 دکتر ضیایی پور (دبیر کمیته توسعه مشارکت های استان تهران ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری)به همراه خانم دکتر زرین قلم ،آقای مهندس بهرامی،و آقای مهندس علیرضا لو از اعضای محترم شورای اسلامی شهر وحیدیه از شرکت و دانشگاه مرکز علمی و کاربردی شباهنگ شهریار بازدید به عمل آوردند.

در ابتدای این جلسه آقای محمدی ریاست محترم مرکز علمی و کاربردی شباهنگ شهریار،ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان از فرصت ایجادشده جهت تعامل هرچه بهتر بین دانشگاه و مجموعه شهرداری وحیدیه استقبال کردند و اظهار داشتند شرکت تعاونی روستایی شباهنگ یک تشکل مردم نهاد است که رسالت اجتماعی بزرگی بر عهده دارد و با قدم نهادن در حوزه های مختلف بازرگانی، کشاورزی، خدمات رفاهی و ورزشی، پتانسیل ایجاد فضای دانشگاهی را بر خود ضروری دانست تا بتواند با تربیت نسلی آگاه و مهارت پژوه، گامی موثر در توسعه و آبادانی شهر و کشور خود داشته باشد.

وی در ادامه افزود مرکز علمی و کاربردی شباهنگ شهریار تنها دانشگاه در استان تهران است که از بدو تاسیس سعی بر آن داشته با بهره گیری از سرمایه و ظرفیتهای موجود در شرکت شباهنگ با تمرکز بر آموزش دانشجویان در محیط کار واقعی با مهارت آموزی، مبادی بازار کار این عزیزان را فراهم نماید و با این رویکرد توانسته در دو سال اخیر رتبه الف در بخش رشته کشاورزی را در غرب استان تهران به خود اختصاص دهد.

در این دیدار پس از ارائه توضیحات لازم توسط ریاست و معاونین محترم، اعضای شورای شهر وحیدیه عملکرد مرکز شباهنگ را بسیار مثبت ارزیابی داشتند و با توجه به ظرفیت بالای شرکت شباهنگ  آینده این مرکز را بسیار مطلوب اعلام نمودند.

در پایان این دیدار صمیمی مصوبات این نشست به شرح ذیل اعلام گردید:

*انعقاد یک تفاهم نامه با شهرداری وحیدیه به منظور تعاملات بیشتر در حوزه اجتماعی و آموزشی

* برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای خانواده ها با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی با استفاده از منابع امکانات رفاهی شباهنگ جهت ترغیب و ایجاد انگیزه در آنان

*با توجه به این امر که شهرستان شهریار قطب مرکز کشاورزی می باشد و متاسفانه در سال های اخیر با توجه به آسیبهای وارده در این حوزه سعی بر آن شود بتوانیم در بلند مدت فرزندان این شهر را به صورت حرفه ای برای ادامه دار بودن شغل پدران خود تربیت نماییم و در این زمینه از کشاورزان خبره و با تجربه به عنوان اساتید این امر در دانشگاه استفاده نماییم.

*شورای پژوهشی دانشگاه که خوشبختانه با وجود اساتید مجرب و فرهیخته خود توانسته با گذشت مدت زمان اندک از زمان تاسیس خود (یک ماه) 2 کتاب و ده مقاله را به منصه ظهور برساند در زمینه های مختلف اجتماعی و مدیریتی ورود نماید تا انشااله شاهد دستاوردهای بسیار خوبی در آینده نزدیک توسط این شورا باشیم.

*و در نهایت برگزاری یک جشنواره علمی و پژوهشی مشترک با شهرداری

در پایان میهمانان محترم از کلیه بخش های مختلف دانشگاه از جمله محل برگزاری آزمون ها، خوابگاه های دانشجویی ومراکز رفاهی و تفریحی بازدید کردند.